Kolejni finaliści „Olimpiady Wiedzy o Bankach”

17 maj, 2015

14 marca 2015 roku w Gnieźnie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Olimpiada składała się z trzech etapów na poziomie szkolnym, okręgowym i centralnym. Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego Agnieszka Sznel i Marcin Skowroński pomyślnie przeszli eliminacje i zakwalifikowali się do finału. Jest to szczególne wyróżnienie zwłaszcza, że tytuł finalisty zwalnia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz przy ubieganiu się o przyjęcie na studia wyższe finaliści posiadają dodatkowe uprawnienia określone w uchwałach senatów poszczególnych uczelni.

Na uwagę zasługuje też fakt, iż w eliminacjach centralnych Agnieszka Sznel zajęła 18 miejsce na 130 uczestników. Jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza, że jest to uczennica klasy trzeciej. Opiekunem merytorycznym była pani Marta Milewska.

olimpiada_banki