Wizyta wolontariatu i SU na Cmentarzu Komunalnym

11 listopad, 2019

8 listopada przedstawiciele szkolnego samorządu uczniowskiego oraz wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Adasiewicz, Anitą Cybulko, Joanną Malinowską i Anną Strzałą wyruszyli na Cmentarz Komunalny w Ełku, aby odwiedzić groby osób związanych z naszą szkołą. Zgodnie ze szkolną tradycją zanieśliśmy znicze ofiarowane od wszystkich klas. Przewodnikiem po cmentarzu była Patrycja Ksepko wspierana wiedzą pani Anni Strzały. Odwiedziliśmy groby byłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów, a także zapaliliśmy znicz przy pomniku upamiętniającym Bohaterów walczących o Polskę Dowódców i Żołnierzy Armii Krajowej Okręgów Wileńskiego i Nowogródzkiego oraz odmówiliśmy modlitwę za Ofiary zbrodni w Ponarach. Jak przystało na wolontariuszy, nie zapomnieliśmy też zostawić kilku zniczy na grobach opuszczonych.