Kolejni uczniowie „ekonomiaka” podejmą studia w Toruniu

17 maj, 2015

5 grudnia 2014 r. w Toruniu odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. profesora Kazimierza Sokołowskiego, w której uczestniczyło 138 uczniów z 24 szkół z całej Polski.  Uniwersytet przeznaczył 10 indeksów z tego dwa trafiły do Zespołu Szkół nr 5 w Ełku.

Laureatami tego Konkursu zostali: Małgorzata Gilun, uczennica klasy drugiej technikum ekonomicznego i Marcin Skowroński, uczeń klasy czwartej technikum ekonomicznego naszej szkoły. Laureatom konkursu przysługują uprawnienia w postaci maksymalnej liczby punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunki finanse i rachunkowość, ekonomia oraz zarządzanie prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Małgorzata i Marcin otrzymali indeks na wyżej wymienione studia oraz nagrody rzeczowe. Gala wręczenia nagród odbyła się 18 marca 2015r.

– Udział w konkursie był dla mnie wielkim wyróżnieniem powiedziała Małgorzata. – Nie myślałam, że zostanę laureatką już w drugiej klasie, ze względu na dużą konkurencję, 14 uczniów na 1 miejsce. Cieszę się, że w przyszłości będę mogła studiować w Toruniu. Chcę podziękować mojej nauczycielce pani Amelii Malinowskiej, bez której mój sukces nie byłby tak imponujący.

Przy okazji warto wspomnieć absolwentkę naszej szkoły, Kamilę Leśniewską, która również zdobyła indeks w tym konkursie, obecnie jest studentką II roku na kierunku rachunkowość i finanse UMK w Toruniu. Od października dołączą do niej Rafał Zyskowski i Marcin Skowroński, a za dwa lata Małgorzata Gilun.

torun1