Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego 2018/19 w Zespole Szkół nr 5 w Ełku

25 czerwca, 2019

19 czerwca 2019 roku Zespół Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku pełnił rolę gospodarza powiatowego zakończenia roku szkolnego 2018/19. Na wydarzeniu oprócz uczniów klas pierwszych, ich wychowawców i nauczycieli oraz dyrekcji pojawili się też goście. Byli to przede wszystkim starosta Powiatu Ełckiego, pan Marek Chojnowski, przedstawiciele Zarządu Powiatu: Robert Stanisław Dawidowski, Bożenna Puławska, skarbnik powiatu – pani Grażyna Boroda, naczelnik Wydziału Edukacji – pani Mariola Raczyńska. Miło nam było gościć również reprezentantów zaprzyjaźnionych instytucji, takich jak policja – mł. insp. Jarosław Werla i straż pożarna – pana brygadiera Marka Markowskiego. Nie zabrakło również proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Apostołów w Ełku. Serdecznie witaliśmy też wszystkich dyrektorów ełckich szkół ponadgimnazjalnych.

Na uroczystości starosta nagrodził uczniów z najwyższą średnią ocen z każdej szkoły. Wyróżnienia otrzymali też najlepsi uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. W tym roku taką nagrodę otrzymało 74 uczniów ze wszystkich naszych klas. Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym.

Spotkanie stało się okazją do podziękowań za cały rok wytężonej pracy nauczycielom, wychowawcom i dyrektorom, do gratulowania uczniom osiągniętych wyników.  Nie zabrakło też słów wdzięczności płynących w stronę rodziców, którzy codziennie wspierali swoje pociechy w ich nauce. Sukces dzieci to również sukces rodziców.

Uroczystość zwieńczył występ recytatorski Aleksandry Kuleszy, laureatki XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny im. Wacława Klejmonta w Olecku” oraz popis wokalny duetu Kamili Sawickiej i Katarzyny Ferenc z akompaniamentem na gitarze w wykonaniu Michała Sawickiego. W finale spotkania wystąpił zespół „Półtonki” z I Liceum Ogólnokształcącego pod kierownictwem pani Elżbiety Wesołowskiej z pięknym wykonaniem kilku znanych melodii na ludową nutę.

Prowadzący spotkanie Agnieszka Strzałą i Janusz Szorc życzyli wszystkim słonecznych, pięknych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!