Tuwimowy piknik dla dzieci – promujemy czytelnictwo w powiecie ełckim

19 czerwca, 2019

Dnia 13 czerwca 2019 wraz z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną i bibliotekarzami ełckich szkół średnich po raz kolejny zorganizowaliśmy piknik, mający na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w powiecie ełckim. W tym roku wydarzenie odbyło się z okazji 120 rocznicy urodzin Juliana Tuwima i Dnia Przyjaciela. Motywem przewodnim była lokomotywa i – tradycyjnie już – gościliśmy w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Nasza uczennica Karolina Protasiewicz z klasy 2R fantastycznie wcieliła się w rolę pani doktor, która urzędowała w pogotowiu literackim. Dzięki zagadkom nawiązującym do twórczości Tuwima, przygotowanym przez Agnieszkę Bagińską z klasy 1E, dzieci na pikniku miały wiele wspaniałej zabawy i chętnie podejmowały wyzwania literackie. Dziękujemy naszym wspaniałym uczennicom i życzymy udanych wakacji.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie biblioteki:Piknik Tuwim przyjacielem dzieci