Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce w PWSZ w Suwałkach

27 kwietnia, 2019

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach. Hasło tegorocznej edycji to „Rola sektora bankowego w Polsce”.

Uczestnicy rozwiązywali zestaw zadań składający się z testu, pytań typu prawda – fałsz, pytań problemowych oraz zadań wymagających obliczeń. Czym jest oligopol, kto prowadzi politykę pieniężną w Polsce, czy na czym polega podatek progresywny… Między innymi z takimi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy.

Przed naszymi uczniami (Klaudia, Iza, Sandra, Mikołaj i Bartek z klasy 2E) ekonomia i finanse nie mają tajemnic, więc cieszymy się sukcesem Bartłomieja Maziukiewicza, który został laureatem konkursu (na blisko 100 uczestników z Suwałk, Augustowa, Olecka, Sejn i Giżycka). 2 kwietnia 2019 podczas obchodów Dnia Otwartego Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego PWSZ odebrał nagrodę w formie czeku na 750zł. za zajęcie drugiego miejsca.

Do konkursu uczniów przygotowała pani Teresa Świerzbińska.

Gratulacje!