Konkurs wiedzy o Podatkach

19 marzec, 2019

Już po raz dziewiąty, Warmińsko – Mazurski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych organizuje w roku szkolnym 2018/2019 Konkurs Wiedzy o Podatkach, który skierowany jest do młodzieży szkół średnich naszego województwa.

Celem Konkursu jest: budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych, popularyzacja zawodu doradcy podatkowego, upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego oraz upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o zagrożeniach karnych wynikających z wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu był:
„Podatek dochodowy od osób fizycznych”, natomiast pytania dotyczyły wszystkich podatków oraz z Ustawy o doradztwie podatkowym.

Konkurs miał zasięg wojewódzki i był dwustopniowy /etap I – szkolny, etap II – wojewódzki/. Nasza uczennica Maja Radzaj z klasy 2E zajęła wysoką lokatę w konkursie wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dotarcia do Finału Ogólnopolskiego w przyszłym roku.