„Świat kobiet” – w szkole o kobietach

21 luty, 2019

I. „5 minut (lub cała lekcja) dla niezwykłych pań”.

Zachęcamy nauczycieli do prezentowania w dniu 8 marca uczniom na lekcjach sylwetek i osiągnięć słynnych, zasłużonych kobiet z dziedziny nauczania, w której są ekspertami.

II. Szkolny konkurs dla uczniów: „Świat kobiet”.

Termin: do 6 marca.
Miejsce: do biblioteki szkolnej.
Uczestnicy: uczniowie ZS 5 w Ełku indywidualnie lub w zespole liczącym max 4 osoby.
Forma realizacji projektu: dowolna, ograniczona tylko wyobraźnią.

Szkolny konkurs „Świat kobiet” polega na wykonaniu projektu prezentującego życie, twórczość wybranej pisarki, poetki lub bohaterki utworu literackiego, czy filmowego. Mogą to być wszelkiego rodzaju wystawy, np. fotografii;  instalacje; prezentacje; filmiki; specjalne wydanie gazety; kolaże itd.

Wystawę wykonanych projektów wyeksponujemy na szkolnym korytarzu na parterze lub w czytelni w dniu 8 marca b.r. oraz na stronie internetowej biblioteki i szkoły.