Śladami Sybiraków

3 grudnia, 2018

Dnia 28.11.2018r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Białegostoku uczniów klasy 2E wraz z opiekunami Panią A. Mirkowicz i Panią A. Pazdej. Uczniowie zapalili znicz pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Sybiraka. Pomnik stanowi monumentalny 12 metrowy łaciński krzyż umieszczony na trójstopniowym granitowym cokole. W tle znajduje się duży artystycznie opracowany znicz. Teren wokół Pomnika otacza mur na którym po obu stronach wejścia umieszczono napis Pamięci Sybiraków.

    

Uczniowie będąc w Białymstoku odwiedzili też Team Escape, gdzie podzieleni na 3 grupy starali się rozwikłać zagadki i odczytać wskazówki. Współpraca przy szukaniu odpowiedzi dostarczyła im wiele niezapomnianych emocji. Wszyscy zmieścili się w wyznaczonym czasie, wykazali się precyzją i logicznym myśleniem.