Sto lat jak jeden niezwykły dzień …

20 listopada, 2018

O godzinie 11:00 jedenastego dnia jedenastego miesiąca 1918 r. umilkły działa na froncie zachodnim, dobiegła końca pierwsza wojna światowa. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę nad wojskiem. Sto lat później w murach Ekonomiaka rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Całe cztery zwrotki.

Tak rozpoczęły się w naszej szkole obchody Święta Niepodległości. Była to chwila doniosła dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi. Tę niezwykle ważną, okrągłą rocznicę uświetniono uroczystą akademią oraz wzbogacono oryginalną częścią artystyczną. Kunsztownie recytowana poezja, artyzm aktorów i spektakularne wykonanie piosenek, przez naprędce zaimprowizowany szkolny zespół, wywołało wzruszenie i słuszną refleksję.

Uroczystość odbyła się 9 listopada 2018 r.

Agnieszka Strzała, Dariusz Łukaszewicz