Uczniowie na grobach kadry pedagogicznej i pracowników szkoły

19 listopada, 2018

W dniu 6 listopada zaopatrzeni w znicze wyruszyliśmy w ramach szkolnego wolontariatu wraz z panią Anitą Cybulko i Joanną Malinowską na groby ludzi zaangażowanych w tętno życia naszej szkoły. Znicze zostały sfinansowane ze środków wolontariatu i samorządu uczniowskiego. Przewodnikiem po cmentarzu była nasza koordynatorka pani Anna Strzała i była wicedyrektor pani Barbara Dębkowska. To one wskazały nam groby trzech byłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Przedstawiły nam krótki życiorys każdej zmarłej osoby, obudziły wspomnienia. Zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę. Znicz również zapłonął przy grobie Sybiraka. Uzgodniliśmy, że jako wolontariat również będziemy pamiętać o grobach opuszczonych, na koniec zorientowaliśmy się w jakich miejscach jest ich najwięcej i udaliśmy się do domów.

Wolontariusze, Samorząd Uczniowski

Tekst i fot. Aleksander Haraburda