100 uczniów uczciło 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w ECKu.

19 listopad, 2018

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły wybrali się do do Ełckiego Centrum Kultury. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzonej przez p. Ewelinę Zbydniewską prelekcji na temat filmowych metod ukazywania holocaustu. Następnie uczniowie obejrzeli wstrząsający film przedstawiający niemiecki obóz śmierci z punktu widzenia więźnia, członka oddziału sonderkommando. Wyreżyserowany przez László Nemesa „Syn Szawła”został wyświetlony w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Po projekcji uczestnicy opowiadali o emocjach, jakie wzbudził w nich główny bohater oraz aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat filmowych środków wyrazu.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy „Niepodległość na znaczkach pocztowych” w galerii „Ślad”.
        Po sprawdzeniu obecności okazało się, że w spotkaniu udział wzięło… 100 uczniów z pięciu klas: 3E, 3H, 3i1, 3i2, 2G oraz opiekunowie: Joanna Malinowska, Agnieszka Adasiewicz, Anita Cybulko, Małgorzata Przemielewska i Dariusz Łukaszewicz.