Książkowy zawrót głowy – młodym miłośnikom czytania w Ełku udostępniamy mobilny bibliokufer

14 czerwca, 2018

Sukces dla bibliotekarzy to zadowolone, rosnące grono czytelników. Dla tego celu zjednoczyli się bibliotekarze ełckich szkół ponadgimnazjalnych, policealnej i CKPiU. Wspólne działanie pozwoliło zrealizować kolejny trafny pomysł na rzecz rozwoju czytelnictwa w Ełku. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia PLEJADA działającego przy ZS5 w Ełku udało się zrealizować grant Mobilny bibliokufer współfinansowany z budżetu Powiatu Ełckiego. Łącznie zawiera on 192 tytuły, w tym 107 zakupionych dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Ełckiego. Kufer z nowościami książkowymi trafił w pierwszej kolejności do czytelników z trzech szkół ponadgimnazjalnych: ZS5, IILO, ZSM-E, a po wakacjach zawita do kolejnych: ZS1, ZS6, ILO, SP (medyk), CKPiU oraz wszystkich pozostałych chętnych i otwartych na współpracę bibliotek. Wyboru książek do mobilnego kufra z książkami dokonała młodzież oraz bibliotekarze. Cieszy nas, że propozycji było więcej niż funduszy – jest to dla nas potwierdzeniem słuszności inicjatywy i stanowi zachętę do sięgania po kolejne granty. Wypowiedzi pierwszych czytelników świadczą o rozmaitej i kuszącej ofercie: „REWELACJA!!! Byłam zachwycona…”, „… super, do ostatniej chwili trzyma w napięciu”, „warto przeczytać, bo oprócz informacji historycznych trzyma czytelnika do końca w napięciu a zakończenie jest nieprzewidywalne”, „świetna i poruszająca historia pełna niepewności”, „… czyta się z przyjemnością, szczególnie końcówkę”, „jeśli ktoś zainteresowany jest współczesna polityką i przyszłością Europy – polecam”. Z ofertą książek można zapoznać się na stronach internetowych: www.bibliotekazs5elk.pl (w zakładce =>>Nowości) oraz: www.facebook.com/ekonomiakczyta. Zachęcamy do pisania i przysyłania refleksji/recenzji wypożyczanych od nas książek, które będą publikowane w Internecie i ułatwią wybór kolejnym czytelnikom. Recenzje prosimy przysyłać na adres: biblioteka@zs5.elk.pl