Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

24 czerwca, 2018

Ponad 500 uczniów klas I-III naszej szkoły rozpoczęło trwające aż 73 dni, zasłużone wakacje. Życzymy, by były bezpieczne, słoneczne i odprężające. Cieszymy się z sukcesów naszej młodzieży i gratulujemy szczególnie tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki i uzyskali świadectwa z wyróżnieniem – najwięcej takich świadectw było wśród uczniów trzecich klas. Najwyższą średnią oraz frekwencję uzyskała klasa pierwsza technikum ekonomicznego. Łącznie dyplomy za wyniki w nauce i frekwencję oraz za czytelnictwo otrzymało ponad 60 uczniów i ponad 20 absolwentów. Zakup nagród książkowych sfinansowała Rada Rodziców – dziękujemy.

Przedstawiciele SU przywołali słowa pisarza Wiktora Hugo: „Życie składa się z przywitań i pożegnań” znakomicie wpisujące się w atmosferę dnia, w którym przeżywaliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego. Było to nie tylko wakacyjne rozstanie naszej społeczności szkolnej, ale również pożegnanie wieloletnich pracowników.

Rozstaliśmy się z panią Amelią Malinowską, legendą naszej szkoły, związaną z Ekonomiakiem prawie całe życie. Najpierw jako uczennica zdobywała w jej murach wykształcenie, a następnie jako nauczycielka dzieliła się swoimi umiejętnościami i wiedzą z młodszymi pokoleniami.

Kłanialiśmy się również pani Marii Meyze, wieloletniej nauczycielce przedmiotów humanistycznych, która życzliwie i cierpliwie nauczała języka rosyjskiego i języka polskiego.

Wielkie podziękowania skierowaliśmy do pani Barbary Bielak, która codziennie witała nas z uśmiechem w progach szkoły. Miała dla nas nieskończone pokłady dobroci, cierpliwości i była niewyczerpanym źródłem sposobów na rozwiązanie naszych przeróżnych problemów.

Oddaliśmy też hołd Sławomirowi Kozłowskiemu, naszemu wspaniałemu Nauczycielowi wychowania fizycznego i Trenerowi kilku pokoleń młodych ludzi, związanemu ze szkołą od 1979 roku. Pozostał w naszej pamięci jako towarzyski, pogodny, otwarty, serdeczny, taktowny, autentyczny.

Zdjęcia z uroczystość (autor: Aleksander Haraburda klasa 1i1)