WYPRAWA DO KRAINY WOLNYCH KONI

17 czerwca, 2018

30 maja grupa pieszych wędrowców z kijami, wybrała się na wędrówkę z Wydmin do Radzi. Trasa wiodła przez lasy i malownicze pola Mazur Garbatych do krainy, gdzie konie żyją swoim w naturalnym stadzie i cieszą się wolnością radując oczy odwiedzających.

Już trzeci raz organizujemy wspólny rajd z młodzieżą ze Starych Juch, poznajemy się, nawiązujemy przyjaźnie i spędzamy beztrosko czas.

W tym roku aura była łaskawa i nie zmoczył nas deszcz, a wręcz przeciwnie, szukaliśmy ochłody przed silnymi promieniami słońca. W Radziach spędziliśmy kilka wspaniałych godzin na relaksie, plażowaniu, rozmowach, podziwianiu koni i pięknych krajobrazów. Zjedliśmy wspólny posiłek przy ognisku.

Nasza trasa w tym roku nie była zbyt długa – przeszliśmy 12,5 km. Wyprawa nastawiona była głównie na wypoczynek po ciężkiej pracy w roku szkolnym i budowanie wzajemnych relacji. Myślę, że udało nam się zrealizować zakładane cele w 100% 😊.

Dziękuję serdecznie pani Berenice Bratny za wspaniałe ugoszczenie nas i opiekę, a mojej młodzieży za wzorowe zachowanie i wspólny czas.

Iwona Bielecka