EKONOMIAK NAJAKTYWNIEJSZĄ SZKOŁĄ DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2017 w województwie

13 marca, 2018

9 marca 2018 roku delegacja z ZS5 w Ełku miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Gali Przedsiębiorczości.

Dyrektor Kazimierz Czepułkowski, szkolni koordynatorzy: Marta Milewska i Beata Julita Koronkiewicz oraz dwie uczennice: Diana Malinowska i Klaudia Gutowska z technikum handlowego wzięli udział w uroczystości, która odbyła się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Z rąk pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej odebraliśmy dyplom i statuetkę NAJAKTYWNIEJSZEJ SZKOŁY DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2017, którą otrzymują szkoły angażujące w projekt największą liczbę uczniów lub instytucji w województwie. Podobne wyróżnienie nasza szkoła otrzymała w 2012 roku.

W 14. edycji Dnia Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wzięło udział 35 686 uczniów, 12 308 firm i instytucji oraz 630 szkół w całym kraju. Podsumowując ubiegłoroczną edycję programu Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, zaprosił obecnych do udziału w kolejnej, która w 2018 roku będzie miała miejsce 21 marca.

Przypominamy, że program jednodniowych praktyk pomaga uczniom w zweryfikowaniu ich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie i wspiera szkołę w realizacji zadań związanych z obszarem doradztwa zawodowego.

Bezpieczny transport zapewniły naszej delegacji władze powiatu ełckiego, którym wyrażamy serdeczne podziękowania.