XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego

7 marca, 2018

W dniu 28 lutego 2018r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zostały wręczone tytuły laureata XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Ekonomii i Gospodarce, które upoważniają do podjęcia studiów bez postępowania kwalifikacyjnego. W grupie 10 laureatów z całej Polski znalazła się uczennica z „Ekonomiaka”:

  • Andryszczyk Julianna – 4E

Laureatom Konkursu przysługują uprawnienia w postaci maksymalnej liczby punktów z postępowania kwalifikacyjnego na kierunki: ekonomia, matematyka i ekonomia, finanse i rachunkowość, komunikacja i psychologia w biznesie oraz zarządzanie, prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK (uprawnienie to przysługuje przez trzy lata od roku uzyskania świadectwa dojrzałości).

Konkurs odbył się w dniu 8 grudnia 2017 r. Uczestniczyło w nim 263 uczniów reprezentujących 29 szkół średnich z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego.

Uprawnienia do studiowania na UMK w Toruniu wręczył Rektor UMK prof dr hab. Andrzej Tretyn oraz Dziekan Wydziału dr hab. Jerzy Boehlke prof UMK.

Na uroczystości byli laureaci poprzednich edycji, a absolwenci naszej szkoły, którzy obecnie studiują na UMK: Kamila Leśniewska (V rok), Rafał Zyskowski i Marcin Skowroński (III rok).

Serdecznie gratulujemy laureatce.