Dwa Konkursy w jednym dniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

20 grudnia, 2017

W dniu 8 grudnia 2017 r. Kamila Gryczkowska i Julianna Andryszczyk, uczennice klasy 4E Zespołu Szkół nr 5 w Ełku wzięły udział w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości. W tym samym dniu Julianna Andryszczyk uczestniczyła w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego. W Konkursie startowało 267 uczniów, a tytuł laureata mogło otrzymać tylko 10 uczniów.

Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Julianna, która od 1 października 2017 r. może studiować w Toruniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania bez postępowania kwalifikacyjnego. Kamila nie uczestniczyła w tym Konkursie, gdyż jest już podwójną laureatką (klasa II i III). Opiekunem naukowym laureatów od 20 lat niezmiennie jest Amelia Malinowska, która odebrała dyplom dla szkół najdłużej uczestniczących w Konkursie.