Ekonomiak w Estonii

14 grudzień, 2017

Od pięciu lat we wschodniej Europie odbywa się w okresie świątecznym międzynarodowy turniej siatkówki drużyn mieszanych „CHRISTAMS 201…”

Organizatorami dwóch pierwszych edycji był Zespół Szkół nr 5 w Ełku. Pierwszy turniej rozegrano w hali LO w Ełku, drugi w Hali widowiskowo sportowej w Olecku. Organizatorem trzeciej edycji turnieju było technikum w Daugavpils (Łotwa), czwartej – college przy uniwersytecie w Pskowie (Rosja).

W tym roku w dniach 8 – 10 grudnia, drużyny spotkały się w Tallinie (Estonia), a organizatorem był Tallina Polütehnikum.

Ełk za każdym razem reprezentowany jest przez drużynę Zespołu Szkół nr 5 w skład której wchodzą cztery dziewczęta i czterech chłopców. Drużyny walczące na parkiecie przygotowywali trenerzy; Juliusz Tyszkowski i Sławomir Kozłowski.

W turnieju udział biorą drużyny wystawiane przez średnie szkoły techniczne z Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji.

Wyjazdy na turnieje odbywają się dzięki wsparciu organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego, którego kolejni starostowie obejmowali wsparciem – starosta Krzysztof Piłat i obecnie Marek Chojnowski. Wsparcia finansowego udzieliły ełckie firmy i osoby prywatne; Henryka Balcerzak, Agata i Andrzej Cybulko, Tomasz Zrajewski, Paweł Buza („Avocado”, „Ełczanka”), PWiK.

W skład tegorocznej drużyny weszli: Natalia Nawrocka, Katarzyna Ferenc, Aleksandra Jakoiniuk, Joanna Jóźwicka, Mateusz Wiszniewski, Bartłomiej Dołoto, Jakub Charkiewicz, i Aleksander Czyż.

W tegorocznej edycji turnieju „CHRISTMAS 2017 – Tallin” ełccy zawodnicy pokonali zespoły Litwy i Estonii, ulegli drużynom Łotwy, zajmując czwarte miejsce.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Daugavpils (Łotwa)