Stypendia rozdane, olimpiada napisana

24 listopad, 2017

W dniach 15-16 listopada 2017 r. dwie uczennice klasy IV E Zespołu Szkół nr 5 w Ełku: Kamila Gryczkowska i Julianna Andryszczyk wraz z wychowawczynią Amelią Malinowską wybrały się do Olsztyna. Pierwszego dnia odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z udziałem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Nowackiego oraz Wicewojewody Warmińsko- Mazurskiego Sławomira Sadowskiego uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W tym roku wyróżniono 156 uczniów ze szkół kończących się maturą, w tym Kamila Gryczkowska, która osiągnęła średnią 5,6, przeciętna średnia stypendysty wynosiła 5,42. Wszyscy oni musieli spełniać jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Wybrani stypendyści prezentowali swoje osiągnięcia i mówili o pasjach.

Po południu ełczanki zwiedziły Stare Miasto i Muzeum Warmii i Mazur, a wieczorem obejrzały spektakl „Kartoteka” Tadeusza Różewicza w Teatrze St. Jaracza. Nocleg miały zarezerwowany w schronisku młodzieżowym. Na drugi dzień dotarły do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, gdzie odbył się II etap (okręgowy) III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W całej Polsce pisało 387 uczniów z 87 szkół, a do finału zostanie zakwalifikowanych 60 uczestników. Finały odbędą się 14 i 15 grudnia br. w Suchej Beskidzkiej.

Amelia Malinowska