„Oświata i wychowanie – współpraca i integracja międzypokoleniowa”

6 listopad, 2017

Zrealizowaliśmy zadanie „Oświata i wychowanie – współpraca i integracja międzypokoleniowa”, które było współfinansowane z budżetu miasta Ełku oraz ze środków Rady Rodziców, która niestrudzenie wspomaga finansowo działalność uczniów i nauczycieli Ekonomiaka. W ramach grantu wydano publikację jubileuszową oraz wykonano wiszące na szkolnych korytarzach plansze przedstawiające szkołę wczoraj, dziś, jutro oraz patrona Karola Brzostowskiego i zakupiono dysk do archiwizacji tworzonej „Żywej księgi opowieści”. Publikacja jubileuszowa prezentuje siedem dekad działalności naszej szkoły. W dniu dzisiejszym trzy absolwentki, a obecnie pracownice ZS5 w Ełku: Iwona Możejko – nauczycielka języka polskiego i autorka publikacji, Amelia Malinowska – wieloletnia nauczycielka przedmiotów zawodowych oraz Beata Julita Koronkiewicz – bibliotekarka udały się z wizytą do Radia Bayer FM, by raz jeszcze podkreślić znaczenie losów poszczególnych ludzi i działalności szkoły w środowisku lokalnym oraz wyrazić potrzebę i chęć kontynuowania dokumentowania tych faktów.

LINK do audycji w Radiu BAYERFM  https://bayerfm.eu/siedem-dekad-w-publikacji/#more