Erasmusi w Radiu 5

6 październik, 2017

Kolejne spotkanie uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Ełku z europejskimi kolegami dobiegło końca.  Przypomnijmy, że młodzież wraz z nauczycielami z Niemiec, Finlandii, Grecji, Włoch i Irlandii gościła w Ełku za sprawą  programu Erasmus plus. Projekt „Start Your Career at School, czyli Zacznij Swoją Karierę w Szkole” – bo o nim mowa – realizowany jest od 2015 roku.

– Zadania realizowane przez uczniów w czasie tygodniowej wizyty, oparte były głównie na badaniu kariery młodych ludzi, zaznacza koordynator projektu i nauczyciel języka niemieckiego – Urszula Karwel.

O wspólnie spędzonym czasie z rówieśnikami z krajów partnerskich opowiadali nam uczniowie ełckiego „ekonomiaka” – Zuzia, Hubert i Justyna.

– Warto przypomnieć, że młodzież podczas zajęć w szkole pracowała m.in. nad przygotowaniem strony internetowej, z której w przyszłości skorzystać będą mogli wszyscy chętni, dodaje Urszula Karwel.

Było to już piąte spotkanie uczniów. Po wyjazdach do Niemiec, Irlandii, Finlandii i Grecji, oraz goszczeniu europejskich kolegów w Polsce, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 5 w Ełku odwiedzą jeszcze w kwietniu przyszłego roku Włochy.

Źródło tekstu i zdjęcia: Radio5 – Młodzież z Erasmusa gościła w Ełku