Realizujemy grant Starostwa Powiatowego w Ełku

15 lipiec, 2017

Przygotowując się do zjazdu absolwentów, postanowiliśmy poprawić estetykę szkolnych korytarzy, która pozostawia wiele do życzenia. Budynek od dawna nie przeszedł gruntownego remontu, również dziś nie możemy sobie pozwolić na modernizację przestrzeni, ale od czego fantazja i przedsiębiorczość nauczycieli i uczniów? Działające przy Ekonomiaku stowarzyszenie „Plejada” pozyskało ze starostwa ełckiego grant, który pozwoli nam poprawić wygląd szkoły („Aranżacja nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni szkolnej drogą współpracy międzypokoleniowej”).Dzięki dodatkowemu wsparciu sponsorów (hurtownia FALA, GT Auto, Zakład Optyczny RUSZCZYK, „DOM EŁCKI” Morusiewicz Sp. J., Gospodarstwo Rybackie Ełk-Knyszyn, Komputronik) już od czerwca trwają prace remontowe. Włączyli się w nie tylko nauczyciele i pracownicy Ekonomiaka, ale również uczniowie i ich rodzice. Odświeżyliśmy hol i część korytarzy, przygotowaliśmy siedziska i stoły z palet. Przed nami prace dekoracyjne – na ścianach pojawią się m. in. zegar matematyczny, fototapety i graffiti, wystawa prac plastycznych i fotograficznych młodzieży i nauczycieli.

Zakładane cele zadania publicznego:

• zwiększenie atrakcyjności szkoły i zmiana jej wizerunku, co znacząco wpłynie na poprawę samopoczucia osób w niej przebywających,
  • przekazanie wiadomości z zakresu języka polskiego, kultury krajów UE, matematyki, geografii, historii, sztuki poprzez wkomponowanie treści edukacyjnych w przestrzeń korytarzy szkolnych,
  • wspieranie inicjatyw uczniów, umożliwiających młodzieży nabycie doświadczenia we współdziałaniu, rozwinięcie ich kreatywności, wytrwałości w konsekwentnym dążeniu do celu,
  • zaspokojenie potrzeb estetycznych oddziałujących na postawy, zachowania i samopoczucie uczniów, nauczycieli i rodziców ZS5,
  • promocja Starostwa Powiatowego jako organu wspierającego inicjatywy młodzieżowe.