V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH „70 faktów o Londynie na 70-lecie Ekonomiaka”

21 czerwiec, 2017

Za nami kolejna edycja cyklicznego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, którego celem jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji oraz przybliżenie kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych jako nieodłącznego elementu nauki języka obcego. 25 maja uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru o tematyce związanej  Londynem. Nie był to łatwy test – wszak to konkurs! – sprawdzał wiedzę uczniów w zakresie 70 faktów związanych ze stolicą Anglii, a pytania dotyczyły znajomości geografii, historii, znanych postaci oraz charakterystycznych budowli.

Najlepsze wyniki uzyskali:

• I miejsce: ex aequo Adam Cieniewicz oraz Norbert Jaczyński, kl. 2i1
  • II miejsce: Michał Naruszewicz, kl. 1H
  • III miejsce: Patryk Górski, kl. 2i2

Uczniowie zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi. Dziękujemy za udział konkursie i zapraszamy do kolejnej edycji!

Organizatorki: Izabela Łochowska i Joanna Pachucka