Majówka z Erasmusem

13 czerwiec, 2017

31 maja 2017 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej ełckie szkoły świętowały Majówkę z Erasmusem, której gospodarzem był Zespół Szkół nr 5 w Ełku –„ Ekonomiak”. Impreza, w której wzięło udział ok. 80 osób, poświęcona była realizowanemu w ramach programu Erasmus+ projektowi pt. „SYCAS” Start Your Career At School….”, nad którym uczniowie ekonomiaka pracują od 2015 r. z Niemcami, Grecją, Finlandią, Włochami i Irlandią. Wydarzenie było doskonałą okazją, aby przypomnieć wszystkim, że Zespół Szkół nr 5 obchodzi w tym roku Jubileusz 70-lecia. Swoją obecnością zaszczycili Dyrektorzy Zespołu Szkól nr 5, pani Małgorzata Dąbrowska i pan Dariusz Malinowski, Dziekan Wyższej Szkoły Finansów i Zarzadzania w Ełku, pan Karol Kowalewski, doradcy zawodowi Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, panie Zofia Lenczewska i Teresa Garlicka, nauczyciele innych szkół, pani Liliana Harasim, pani Katarzyna Grzymkowska i pani Grażyna Orchowska.

Uczniowie wraz z opiekunami, panią Urszulą Karwel i panią Elżbietą Andruczyk, przygotowali szereg atrakcji dla zaproszonych gości: prezentację osiągnięć w projekcie, quiz zakończony wręczeniem nagród zwycięzcom, koncert, gry i zabawy przy ognisku. Uczniowie uczestniczący w projekcie „SYCAS” Start Your Career At School…podzielili się swoimi doświadczeniami z szerokim gronem odbiorców, zachęcając jednocześnie do realizacji projektów unijnych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez młodych „Erasmusów” ?