70 pytań – Quiz zawodowy

17 czerwiec, 2017

14 czerwca odbył się szkolny quiz wiedzy o zawodach. Rywalizowały w nim drużyny reprezentujące wszystkie kierunki nauczania.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną o zawodach, z której wszyscy obecni mieli okazję dowiedzieć się, czego uczą się koledzy z innych kierunków i na czym w przyszłości będzie polegać ich praca zawodowa.

Następnie uczestnicy konkursu zmagali się w siedmiu konkurencjach (m.in. „kierunkowy miszmasz”, „kolorowe pytania”, „stare i nowe”, „na wszystko jest paragraf”). Odpowiadali na łatwiejsze bądź trudniejsze pytania (o kolejności w udzielaniu odpowiedzi decydował rzut kostką) z zakresu kierunkowej wiedzy zawodowej, przedsiębiorczości, prawa pracy, uprawnień konsumenta itp. Była okazja przekonać się, jak poruszamy się w tematyce innych kierunków kształcenia, niż własny.

Większość konkurencji miała lekką formę, np. pytania ukryte w kolorowych balonikach, testy on-line lub z wykorzystaniem aplikacji LearningApps oraz kalambury, które jak zwykle sprawiły dużo radości uczestnikom i widzom. Wśród nich pojawiły się pytania m.in. o zawody, które istnieją od dawna oraz o te, które dopiero zaczynają się rozwijać (ciekawe, kto to snycerz lub groomer?).

Najwięcej punktów zdobyła klasa 2L – czyli logistycy – gratulacje!

Niewiele mniej uzbierali: 2E, 2R, 3I1 i 3H.

W spotkaniu brała aktywny udział również widownia, która w różny(dozwolony) sposób wspierała zawodników, odpowiadała na pytania „do publiczności”, czy też wykonywała karaoke.

Stroną organizacyjną zajęły się panie Teresa Świerzbińska, Halina Drozd i Marta Milewska z wydatną pomocą uczniów klasy 2R.

Zdjęcia: Marcin Waszkiewicz