Absolwent „ekonomiaka” profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

28 kwiecień, 2017

3 kwietnia 2017 roku naszą szkołę odwiedził absolwent tejże szkoły prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz. Profesor ukończył „ekonomiak” w 1962 roku, a potem studiował na Wydz. Ogólnoekonomicznym na Uniwersytecie Ekonomicznym, w Poznaniu. Po ukończeniu studiów pracował na uczelni zdobywając kolejne stopnie naukowe:

• 1967 – asystent
  • 1975 – doktorat
  • 1992 – habilitacja
  • 2000 – profesor
  • 2002 – profesor zwyczajny.

Był kierownikiem Katedry Rachunkowości Uniwersytetu, specjalistą w zakresie teorii rachunkowości, analizy finansowej oraz rewizji finansowej. W 2013 roku przeszedł na emeryturę.

Obecnie jest prezesem Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz biegłym rewidentem i prowadzi firmę audytorską.

Opublikował kilkanaście książek oraz wiele artykułów z rachunkowości i analizy finansowej. Najnowsze pozycje książkowe to:

• Audyt sprawozdań finansowych,
  • Przychody – koszty – wynik finansowy przedsiębiorstwa,
  • Podstawy analizy finansowej.

Profesor Gabrusewicz już został zaproszony na 70-lecie naszej szkoły.