Turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora Szkoły

12 kwiecień, 2017

Na przełomie zimy i wiosny rozegraliśmy turniej piłki siatkowej o „Puchar dyrektora szkoły”. Rozgrywki zorganizowali: Kacpra Kalinowski – IVE, Joanna Jóźwicką i Aleksander Jakoniuk z IIL. Opiekunami imprezy byli pan Sławomir Kozłowski i wicedyrektor pan Dariusz Malinowski.

W turnieju wzięło udział jedenaście drużyn z pierwszych, drugich i trzecich klas. Zawody składały się z trzech etapów, a zespoły były podzielone na trzy grupy. Wszystkie drużyny rozegrały po jednym meczu, który przesądził o ich awansie do dalszych rozgrywek. Wszystkie drużyny rozegrały po jednym meczu, który przesądził o ich awansie do dalszych rozgrywek. Do półfinałów przeszły cztery najlepsze drużyny: 3R, 1I, 1I2, 2I1.

Z potyczki o trzecie miejsce zwycięsko wyszła klasa 2i1.

Do finału przeszła klasa 1i2 i 1L. W ostatecznej rozgrywce drużyny dały z siebie wszystko, walczyły do końca, a każda zawodnik pokazał wolę walki. Po bardzo ekscytującym tie – breaku” mistrzami szkoły została klasa 1L.

Mottem tegorocznych zawodów była „Walka – Odwaga – Wytrwałość” (WOW). Każde, z tych słów oznacza zachowanie się zawodnika na boisku. Pokazuje zaangażowanie, współpracę i wysiłek jaki drużyna wkłada podczas meczu by osiągnąć sukces.

Turniej pokazał, że wszystkie zespoły wykazały się tymi cechami. W każdym meczu zawodnicy wykazywali wielkie zaangażowanie i pokazali, że nawet amator może pokazać siłę i wolę walki.

Kacper Kalinowski IVE