Weź udział w konkursie „70 idiomów języka angielskiego na 70-lecie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku”

29 marzec, 2017

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym „70 idiomów języka angielskiego na 70-lecie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku”.

Regulamin konkursu plastyczno-językowego:
1. Cele konkursu:
a. Rozwijanie zdolności językowych z zakresu języka angielskiego (poszerzanie słownictwa);
b. Popularyzowanie pracy ze słownikiem (Słownik Idiomów Angielskich);
c. Rozwijanie twórczości, kreatywności i wyobraźni;
d. Rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej;
e. Promocja obchodów 70-lecia Zespołu Szkół nr 5 w Ełku.
2. Uczestnicy: uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku.
3. Organizator: Organizatorem konkursu jest Anita Cybulko, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół nr 5 w Ełku.4. Warunki uczestnictwa:
a. Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie pracy plastyczno-językowej ilustrującej wybrane wyrażenie idiomatyczne w języku angielskim.
b. Praca plastyczna powinna składać się z: formy pisanej wybranego wyrażenia idiomatycznego oraz jego wizualizacji dowolną techniką, zdania ilustrującego jego użycie oraz krótkiego tłumaczenia w języku polskim. Na jedną pracę powinno przypadać jedno wyrażenie idiomatyczne. Praca powinna być wykonana ciekawą i pomysłową techniką plastyczną. Powinna być sporządzona w formacie a4.
c. Dopuszcza się wykonanie więcej niż jednej pracy przez jednego uczestnika.
d. Każda praca powinna zawierać na odwrocie następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasę, grupę językową.
e. Prace niespełniające wymogów regulaminu lub oddane po terminie nie będą ocenianie.
5. Wyłonienie zwycięzcy:
a. W pierwszym etapie Jury dokona oceny zgłoszonych do konkursu prac i wyłoni najlepsze, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, oryginalność i niebanalność, poprawność napisanych wyrażeń i zdań, ogólna estetyka pracy. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w holu szkolnym.
b. W drugim etapie zostanie stworzona internetowa ankieta wraz ze skanami najlepszych prac opatrzonych logo obchodów 70-lecia Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. Zwycięży autor pracy z największą ilością głosów.
6. Nagrodą w konkursie są dwa bilety do kina Planet Cinema w Ełku dla autora najciekawszej pracy oraz celujące oceny cząstkowe z języka angielskiego dla autorów wybranych przez Jury prac.
7. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatne przeniesienie praw autorskich do wykonanej pracy na organizatora konkursu. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na publikację pracy w celach promocyjnych szkoły.
8. Termin oddania prac konkursowych: 12.04.2017. Prace należy dostarczyć pani Anicie Cybulko.
9. Wywieszenie najlepszych prac w holu szkolnym: 24.04.2017.
Uruchomienie ankiety: 24.04.2017.
Zakończenie głosowania: 30.04.2017.
Zachęcamy do udziału w konkursie!