Gra miejska na Dzień Wiosny

22 marzec, 2017

Z okazji dnia wiosny uczniowie klasy 2i2 (technik informatyk) pod opieką wychowawcy Andrzej Szmurło zmierzyli się z ełckim Questem.

Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Gra którą podjęliśmy została stworzona przez Huberta Górskiego, przewodnika miejskiego i nauczyciela z ZS Nr 1 w Ełku.

Quest okazał się strzałem w dziesiątkę w poznawaniu historii miasta i gwary mazurskiej, ale nie tylko. Wskazał uczniom miejsca gdzie mogą szukać pomocy oraz jak interesująco mogą spędzać czas.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne questy. Było by super gdyby w ramach obchodów 70 lecia powstał quest o historii Ekonomiaka….

Andrzej Szmurło; Foto. Adam Rytelewski