Podsumowanie szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2016 roku

6 listopad, 2016

1. Niecodzienne lekcje z literaturą i o książkach – 8 nauczycieli przeprowadziło 34 lekcje w 17 klasach (wykaz i dokumentacja na stronie biblioteki)
  1. Warsztaty:
  • kreatywne tworzenie zakładek – 20 i 21 października (zdjęcia na stronie biblioteki szkolnej)
  • sleeveface – 20 i 21 października (zdjęcia na stronie biblioteki szkolnej oraz wystawa w holu szkoły)
  1. Kiermasze:
  • Czwartkowe kiermasze – Książka za 1zł (6, 13, 20, 27 października, zebrano 44zł)
  • Jesienny kiermasz taniej książki współorganizowany z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki – ósma edycja, od 20 do 31 października
  1. Wystawy:
  • Wasze skarby znalezione w naszych książkach – trzecia edycja, cały październik;
  • Zbrodnia w bibliotece. Czy odważysz się przyjść?  – ostatni tydzień października
  • Książkowe inspiracje (sleeveface) – ostatni tydzień października
  1. Projekt Czytam-polecam – nagrano i opublikowano 21 audiorecenzji, nagrodzono 2 najbardziej aktywnych uczniów: Mateusza Sulkę z klasy IV E oraz Natalię Różę Luberecką z klasy IV H
  1. Konkurs na spot reklamujący projekt „Ekonomiak czyta”
  1. Elektroniczne ankietowanie szkoły „Czy Ekonomiak czyta?” – 400 uczestników, w tym 345 uczniów, 35 nauczycieli oraz inni pracownicy szkoły.
  1. Rankingi czytelnicze:
  • Najlepiej czytająca klasa – IE nagrodzona dyplomem
  • Najlepsi czytelnicy października – dyplomem i książką nagrodzono 4 uczniów: Dominikę Domańską z IVE, Agatę Mańkiewicz z IIIE, Olę Waszkiewicz z IIR i Karolinę Mróz IE
  1. Biesiada czytelnicza (projekcja filmu promującego czytanie nagranego przez uczniów klasy IIR, podsumowanie „październikowej książkomanii” i szkolnego konkursu na spot reklamujący projekt „Ekonomiak czyta”, rozdanie nagród pozyskanych przez bibliotekę) – 27 października, udział 4 klas: IE, IIi2, IIR, IIIR.