Zakończenie projektu „Po drodze nam ze zdrowiem”

19 październik, 2016

7 października zakończyliśmy grant „Po drodze nam ze zdrowiem”. Zadanie to realizowane było w naszej szkole od maja do końca września.

Zdjęcia z grantu znajdziesz na: https://www.facebook.com/Po-drodze-nam-ze-zdrowiem

W czasie realizacji grantu:

1. Zachęcaliśmy młodzież i dorosłych do wędrówek krajoznawczych z wykorzystaniem kijków do nordicwalking
  2. Integrowaliśmy szkolne środowiska – zorganizowaliśmy 2 integracyjne wyprawy do Krainy Wolnych Koni – uczniowie ZS Nr 5 wspólnie z Gimnazjum ze Starych Juch i Edukacji Alternatywnej z Ełku.
  3. Przeszkoliliśmy 125 osób w zakresie nordicwalking – szkolenie obejmowało naukę poprawnego chodzenia z kijkami i propagowanie tej formy, jako bezpiecznego i efektywnego treningu dla każdego.
  4. Podnosiliśmy kondycję fizyczną uczestników – wędrówki odbywały się na różnych trasach dookoła Ełku i z Wydmin do Starych Juch trasach liczących 13 do 20 km. W sumie dało to 118 km. Przeszliśmy łącznie około 2000 km.
  5. Poznawaliśmy swoje mocne i słabe strony w trakcie zmagania z się z dystansem, pogodą, zmęczeniem i podczas warsztatów w „Krainie Wolnych Koni”. Uczestniczyliśmy w 3 spotkaniach połączonych z wykładami o wolnym stadzie, obserwacją koni, terapią uważności, pracą z własnymi emocjami oraz różnymi zadaniami, które integrowały jej uczestników. Każda z tych wypraw trwała około 9 godzin.

Na podsumowaniu grantu naszym gościem była pani Berenika Bratny, właścicielka Krainy Wolnych Koni. Pani Berenika dała nam wskazówki.  jak obserwować konie, aby poprzez wyciąganie analogi poznawać siebie, rozumieć swoje zachowanie i reakcje, polepszać relacje w grupie. Wykład zakończyliśmy małym poczęstunkiem.

Zapraszamy na wędrówki na wiosnę 🙂

Iwona Bielecka

podrodze1