Święto turystyki w Ekonomiaku – program

6 październik, 2016

W naszej szkole jest wielu podróżników zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, a niektórzy mają szczęście uczestniczyć w wędrówkach organizowanych przez p. Iwonę Bielecką w ramach grantu „Po drodze nam ze zdrowiem” (kto przegapił, ma czego żałować).

Niedawno, bo 27 września minął Światowy Dzień Turystyki. Światowa Organizacja Turystyki ustanowiła święto turystyki w 1979 roku. Polska należy do UNWTO od 1975 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. Podróże to zdobywanie doświadczenia, wiedzy, poznawanie innych kultur i ciekawych ludzi. Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta, po promocję regionów.

Plan świętowania w Ekonomiaku:

6 października (czwartek)

1 godz. lekcyjna – p. Ewa Drozdowska prezentuje nowości podróżnicze w kl. 2 R – s. 65

2 godz. lekcyjna – p. Ewa Drozdowska prezentuje nowości podróżnicze w kl. 2 L – s. 65

3 godz. lekcyjna – p. Ewa Drozdowska prezentuje nowości podróżnicze w kl. 2 E – s. 65

4 godz. lekcyjna – Patryk Mazurek z IV i1 oraz Monika Zajkowska z IV E prezentują Jama Euro Trip 2016; biblioteka prezentuje nowości podróżnicze – s. 51 (zapraszamy klasy: IV i1, IV E, I E, II E, IIIi1)

5 godz. lekcyjna – prezentacje, zdjęcia naszych podróżników m.in. p. Iwona Bielecka; biblioteka prezentuje nowości podróżnicze – s. 51 (zapraszamy klasy III R, I i1 1gr., I i2, IV i2)

6-7 godz. lekcyjna – p. Ania Żółtowska prezentuje podróże po następujących miejscach: Krym, Armenia, Turcja, Tajlandia, Kambodża, Sri Lanka, Japonia, Meksyk, wysłuchamy też wywiadu radiowego z podróżniczką Jolą, możliwość dyskusji, zadawania pytań, porady, promocja bibliotecznych nowości podróżniczych (dla klas II R, II i1, III i2, IV H, IL)

7 października (piątek)

2 godz. lekcyjna – podsumowanie grantu „Po drodze nam ze zdrowiem” realizowanego przez p. Iwonę Bielecką – s. 51

Zapraszamy do udziału, dziękujemy za współpracę zaangażowanych osób.