Informatycy zdobyli „Puchar Dyrektora Szkoły”

6 czerwiec, 2016

W dniach 1 i 2 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych o „Puchar Dyrektora Szkoły”. Opiekunami imprezy byli Pan Sławomir Kozłowski i Wicedyrektor Pan Dariusz Malinowski. Organizatorami natomiast samorząd szkolny, który reprezentowały Michalina Hiera i Iwona Kudrawiec z klasy 2E wraz z współorganizatorami Kacprem Kalinowskim z klasy 3E oraz Aleksandrą Jakoniuk i Asią Jóźwicką z klasy 1L. W turnieju wzięło udział 12 drużyn. Rozgrywki odbyły się systemem grupowym. W każdej grupie było po cztery drużyny:

• Grupa A: ( 3E – 3i1 – 1R – 2E ),
  • Grupa B: ( 2L – 1i2 – 2i2 – 2R),
  • Grupa C: ( 3L – 1L – 1E – 1i1)

Pierwszego dnia rozegrano 24 mecze. Każda grupa miała do rozegrania 6 meczy. Po zakończeniu rozgrywek grupowych, do kolejnego etapu przeszło 6 drużyn, które rywalizowały o przejście do rozgrywek finałowych. Drużyny zostały podzielone na 2 ekipy po 3 drużyny, a każda drużyna musiała stoczyć po 2 mecze w celu wyjścia z rozgrywek półfinałowych. W eliminacjach znaleźli się:

1. (3L – 1i1 – 2R)
  2. (3i1 – 3E – 2i2)

Z rozgrywek półfinałowych przeszły 4 drużyny, które walczyły o 1,2 i 3 miejsce w turnieju. Znalazły się w wśród nich:

• 3E – 1i1 – mecz o 3 miejsce
  • 3i1 – 3L – mecz o 1 i 2 miejsce

Drugiego dnia odbyły się mecze kończące tegoroczne rozgrywki o „Puchar Dyrektora Szkoły”. Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem 1i1, po pokonaniu 3E w „tie break”.

Walka o 1 miejsce zakończyła się zwycięstwem 3i1 (3:1), po mocno ekscytującym pojedynku z 3L. Zwycięska drużyna prowadzona przez kapitana Kamila Święconka odebrała z rąk Pana Wicedyrektora Dariusza Malinowskiego „Puchar Dyrektora Szkoły”.

Wszystkim uczestnikom tegorocznych zawodów dziękujemy za udział w Turnieju, a zwycięzcom gratulujemy!!!!!!

Zdobywcy I miejsca w turnieju – 3i1

Zdobywcy II miejsca w turnieju – 3L