II miejsce „EKONOMIAKA” w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej

12 luty, 2016

W dniu 09 lutego 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Ełku odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej, organizowana dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym organizatorem ww. przedsięwzięcia był Wydział Organizacyjny Starostwa Powiatowego  w Ełku przy współudziale:

• Komendy Powiatowej Policji w Ełku,
  • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku,
  • Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ełku.
  • Szkoły Policealnej w Ełku „Medyk”

Celem Olimpiady była popularyzacja problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych; przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych; kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy; popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym.

Program Olimpiady składał się z dwóch etapów:

• pierwszym etapem Olimpiady było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań dotyczących ogólnej wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej.
  • na etap drugi składały się zadania teoretyczne i praktyczne przygotowane przez instytucje współorganizujące Olimpiadę. Pytania dotyczyły ochrony ppoż., przepisów ruchu drogowego a także zagrożeń życia i zdrowia człowieka.

W Olimpiadzie udział wzięło 6 dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne w Ełku. Naszą szkołę reprezentowali Kamil Wszeborowski  i Jakub Królczyk (obaj uczniowie klasy IIi1). Opiekunem drużyny był Jarosław Martyka. Chłopcy spisali się na medal zdobywając zaszczytne II miejsce w powiecie.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej ukształtowały się następująco:

I miejsceZespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku

II miejsce: Zespół Szkół nr 5 w Ełku