Strzeżcie się groźnego wirusa Human Immunodeficiency Virus

2 grudzień, 2015

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS pani pedagog wraz z wolontariuszami zaprosili całą społeczność uczniowską do udziału w szkolnym turnieju wiedzy o HIV i AIDS JEDEN Z PIĘCIU. Obecnie główną bronią w walce z wirusem HIV jest zapobieganie rozprzestrzenianiu zakażenia. Pod koniec 2014 roku na świecie żyło blisko czterdzieści milionów nosicieli wirusa HIV. Rocznie w Polsce odnotowuje się około tysiąca nowych przypadków, a szacuje się, że nawet dwie trzecie zainfekowanych może być nieświadomych zakażenia. Te i inne interesujące informacje odnajdziecie w grudniowym wydaniu Charakterów – zachęcamy do lektury. Mamy nadzieję, że przeprowadzone przez nauczycieli i wolontariuszy rozgrywki przedstawicieli klas, którym przysłuchiwali się wszyscy uczniowie, przyczyniły się do wzrostu Waszej wiedzy i podniosły świadomość wagi problemu. Na tablicy informacyjnej wywieszone zostały dodatkowe informacje oraz lista zwycięzców turnieju, którym serdecznie gratulujemy! Dyrekcji oraz nauczycielom dziękujemy za poparcie i pomoc w realizacji szkolnych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

Pytania turniejowe <– kilknij

Pomocne linki: