XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej rozpoczęta

1 grudzień, 2015

1 grudnia 2015 r. zostały ogłoszone wyniki szkolnych eliminacji XXIX OWE. Od 1987 r. Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

4 listopada 2015 r. w I etapie wzięło udział ponad 12 tys. uczniów z całej Polski. Do zawodów II stopnia, które odbędą się 8 stycznia 2016 r. w 17 okręgach zakwalifikowało się 887 osób, w tym 8 uczniów z naszej szkoły. Są to: Andryszczyk Julianna – 2E; Wasilewska Katarzyna – 4E; Gutowska Urszula – 4E, Renowicka Renata – 4E, Kalinowski Kacper – 3E; Renkiewicz Katarzyna – 4E; Sznel Agnieszka – 4H; Gryczkowska Kamila – 2E.

Uczniowie, którzy najlepiej napiszą wypracowanie, przeprowadzą analizę finansową oraz dobrze odpowiedzą na 30 pytań zostaną zakwalifikowani do finałów.

Finały odbędą się 2-3 kwietnia 2016 r. w Jachrance, gdzie 100 finalistów będzie walczyć o miano laureata, zawsze jest ich 30.

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz mają wstęp na najlepsze uczelnie ekonomiczne w całej Polsce.

Zakwalifikowanym uczniom gratulujemy i życzymy dotarcia do finałów.

Amelia Malinowska